Batman v Superman: Dawn of Justice filminin ardından popüler olmaya başlayan ve kendi filminin ardından bu popülerliği artıran Wonder Woman’ın yeni bir cildi yayınlandı. Wonder Woman – En Büyük Savaşları adlı cilt, Wonder Woman’ın en iyi macelarını bir araya getiriyor.

Özellikle filmin ardından “feminist mi, değil mi” tartışması yapılmıştı. Wonder Woman, çizgi roman aleminin en önemli üç figüründen biri ve karakter olarak en güçlü kadını. Tabii, bir kadın olarak çoğu zaman erkekler liginde bir “seyirlik” olarak bulunsa da, güçlü hikâyeleri de mevcut. Anlayacağınız Wonder Woman ilk ortaya çıktığı günden bu yana birçok değişim geçirdi.

Merak edenler için Kahramangiller sitesinde Wonder Woman’ın tarihi ve özelliklerini anlatan derli toplu bir yazı mevcut. Buradan okuyabilirsiniz.

Yapı Kredi Yayınları tarafından basılan Wonder Woman – En Büyük Savaşları kitabının tanıtımı ise şöyle:

“Bir Tanrının güçlerine ve bir Amazon’un savaşçı ruhuna sahip olan Wonder Woman, Dünya’nın en korkusuz koruyucusudur. Diana doğumundan itibaren bir savaşçı olmak için eğitildi. Onun savaştaki yetenekleri emsalsizdir, tıpkı kurşunları durduran bileklikleri ve Doğruluk Kementi gibi.

Şimdi, yenilmez Savaşçı Prenses’in en büyük zaferlerine tanık olun!

Greg Rucka, George Pérez, John Byrne, Brian Azzarello, Cliff Chiang ve Gail Simone gibi çizgi romanın en önde gelen yeteneklerinin yarattığı bu hikâyelerde İnanılmaz Amazon, gücünü ve kılıcını sonuna kadar kullanarak Tanrıları, canavarları ve hatta zihinleri kontrol eden hainlerin etkisindeki dostlarını devirmek zorunda.”

Paylaş