Stanley Kubrick’in 1980 yılında Stephen King’in aynı adlı romanından uyarlayarak çektiği, sinemanın unutulmaz filmlerinden The Shining’in hem edebiyatta hem de sinemada devamı geliyor.

Ünlü yazar Stephen King, geçtiğimiz sene The Shining’in devamı olacak yeni bir roman yazmakta olduğunu zaten duyurmuştu. Son hazırlıkları yapılan Dr. Sleep isimli roman 15 Ocak 2013’te raflardaki yerini alacak. The Shining’deki çocuk Dan Torrance’ın ana karakterlerden biri olduğu roman, paranormal güçleri olan bir grup insanın öyküsünü anlatacak.

Stephen King bir yandan romanı devam ettirirken, Warner Bros da The Shining’e devam filmi çekmek için kolları sıvadı. Stephen King’in yazdığı devam romanından bağımsız ilerleyen proje için şu an The Shining’in öncesine mi dönüleceği, yoksa sonrasının mı anlatılacağı tartışılıyor. Eğer öncesi anlatılacaksa öykü Jack Torrance, sonrası anlatılacaksa Dan Torrance üzerinden ilerleyecek. Tabii bu arada henüz Stephen King’in yazdığı Dr. Sleep’in sinema haklarının satılmamış olduğunu da söyleyelim. Yani romanın haklarını başka bir şirket alırsa, birbirinden farklı iki devam filmi görme ihtimalimiz bile mevcut.

 

Paylaş