Hayatının her döneminde özgür ruhunu sanatının her alanına yansıtan Patti Smith, 23 Haziran Perşembe akşamı Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nin unutulmaz konuklarından biri olacak. İlk albümü “Horses” ile punk-rock sahnesine öncülük eden ‘bilge kadın’ Patti Smith, müzisyen, besteci, şair ve yazar kimliği ile yaşayan efsaneler arasında. Patti Smith ayrıca konserinden bir gün önce, 22 Haziran günü yine Zorlu PSM’de Türkiye’de Domingo Yayınları tarafından basılan Çoluk Çocuk, Hayalperest ve M Treni kitaplarını imzalayacak.

FACES_522_WEB_PATTI_SMITH-FERIAL

Kendisini en iyi yazarak ifade ettiğini söyleyen Patti Smith, 2010’da yayınlanan ve 70’lı yılların New York’unda geçen büyülü hayatını kaleme aldığı kitabı Just Kids (Çoluk Çocuk) ile National Book Award’u kazandı. Smith, son olarak geçtiğimiz yıl yayınladığı ve hatıralar seyahatnamesi niteliğindeki kitabı M Train (M Treni) ile bir kez daha çok satanlar listesine adını yazdırdı.

Rock tarihinde bir kilometre taşı olarak kabul edilen Horses albümünün 40. yıl turnesi için “gurur dolu, gerçek bir kutlama olacak” sözleriyle hislerini paylaşan Patti Smith’in İstanbul konserine orijinal grubundan Lenny Kaye ve Jay Dee Daugherty’nin yanı sıra bas ve klavyede, 20 yıldır birlikte çaldığı Tony Shanahan da eşlik edecek.

Paylaş