Hollywood’un dünyaca ünlü oyuncuları Angelina Jolie ve Gwyneth Paltrow yapımcı Harvey Weinstein tarafından tacize uğradıklarını açıkladılar. Asia Argento ise yapımcının kendisine tecavüz ettiğini açıkladı.

Sputnik Türkiye’nin haberine göre iki oyuncu, Weinstein’ın kadınlara cinsel tacizde bulunduğu iddialarını gündeme ilk getiren New York Times’a yazılı açıklamada bulundu.

Jolie, “Gençliğimde Harvey Weinstein ile kötü bir deneyimim olmuştu. Ve sonuç olarak onunla bir daha asla çalışmamayı seçtim. Diğerlerini de bu konuda uyardım. Hiçbir bir alanda ve ülkede kadınlara karşı bu davranış kabul edilemez” dedi.

Jolie, 1998 yılında ‘Playing by Heart’ adlı filmin tanıtımı sırasında Weinstein’ın bir otel odasında kendisine ‘istenmeyen hamle’ yaptığını söyledi.​

Paltrow ise yaptığı açıklamada, ‘Emma’ adlı filmde oyuncuya başrolü veren Weinstein’ın daha sonra kendisini otel odasına çağırdığını ve burada cinsel tacizde bulunduğunu söyledi.

Paltrow, “Çocuktum ve donakalmıştım” dedi.

Öte yandan o dönemdeki erkek arkadaşı Brad Pitt’e durumu anlattığını söyleyen Paltrow, ünlü aktörün Weinstein ile karşı karşıya geldiğini aktardı.

Ünlü İtalyan yönetmen Dario Argento’nun oyuncu kızı Asia Argento ise Weinstein’ın, kendisine 21 yaşındayken Fransa’da bir otel odasında tecavüz ettiğini söyledi.

​Argento, 1997’de yılında Fransa’nın Antibes kentindeki Hotel du Cap-Eden-Roc’da Miramax tarafından verilen bir partideyken Weinstein’ın kendisini boş bir odaya götürdüğünü ve ondan masaj yapmasını istediğini anlattı.

Daha sonra durumun farkına vardığını bildiren ünlü oyuncu Weinstein’dan durmasını istediğini ve ona direnemediğini açıkladı:

“Tam bir kabustu. Bu olay 1999 yılında vizyona girecek olan filmimden önce başıma gelmişti. Bana sürekli hediyeler gönderiyordu ve ona yakın olmazsam kariyerimi mahvedeceğini söylüyordu. Onu her gördüğümde kendimi küçük, aptal ve zayıf hissediyordum. Çünkü tecavüzden sonra o kazandı.”

Argento ayrıca, başına gelenleri kendi yönetip oynadığı bir film sahnesini de sosyal medyadan paylaştı.

Paylaş