Dizi ve filmlerden tanıdığımız oyuncu İdil Fırat, Hindistan ve Nepal’e yaptığı yolculuklarda çektiği fotoğraflarla bir fotoğraf sergisi açtı. Olympus Galeri’deki İzler ve Kalan adlı sergi 13 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında ziyaret edilebilecek.

İdil Fırat İzler ve Kalan‘da dilin ve sözlerin değil, gözlerin konuştuğu ve anlattığı dünyalara dahil olarak çektiği portre fotoğraflarını paylaşıyor… Sanatçı sergisini şöyle anlatıyor:

“Duygunun peşindeyim. Uzaklarda bir yerlerde, hiç tanımadığım, dilini bilmediğim, dilimi bilmeyen birileriyle yakalayabildiğim ilişkiyi seviyorum. Kurulan o sessiz diyalogu, sadece gözlerle konuşabiliyor olmayı ,gözlerimle izin almayı, bir tebessümle, kırpılan bir gözle kabul edilmeyi, verilen izne saygı duymayı, birinin dünyasına dahil olduğum o kısacık anda yine o gözlerden geçen renk renk duyguları, elimdeki makineyi unutup kendilerini bıraktıkları an’ı ve nihayetinde gözleriyle bana anlattıkları hikayeleri… Duyguyu yakalamak, gözlerden geçtiği bazen o bir kaç saniyelik anı ölümsüz kılmak zor. Bunun üstüne en doğru anlatım biçimini yaratacak seçimlerle, kusursuz tekniği eklemek daha da zor. Yol uzun..”

Paylaş