Usta karikatürist ve yazar Behiç Ak’ın kaleme aldığı Ayrılık oyunu, Sevinç Erbulak ve Fırat Tanış’ın görkemli oyunculuğuyla bir komedi fırtınasına dönüşüyor! Tiyatroevi tarafından sahneye konan oyun, 29 Ocak Pazar günü Profilo Kültür Merkezi’nde, 2 Şubat Perşembe akşamı Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde izlenebilir.

Behiç Ak mizahının en belirgin izlerini taşıyan Ayrılık, Tiyatroevi tarafından sahneye konuyor. 2000 yılında Prof. Dr. Semih Çelenk ve Hamit Demir önderliğinde kurulan, önceki yıl Fırat Tanış’ın da bünyesine dahil olduğu Tiyatroevi; yaratıcı, çağdaş ve çağına tanıklık eden çalışmalar ortaya koymayı amaçlıyor.

Yönetmenliğini Prof. Dr. Semih Çelenk’in üstlendiği Ayrılık; boşanmış bir çiftin ayrıldıktan bir yıl sonra bir araya gelmesiyle giriştikleri, evlilik ve ayrılık süreçlerinin ironik ve gülmece yüklü bir sorgulaması… İkili hayata, budalalıklarımıza, sevimliliklerimize dair eğlenceli, sıcak bir güldürü olan Ayrılık’ın her anı, birilerimizin hayatında yaşadığı anlarla örtüşüveriyor. Sahnedeki insanlar bize bir anda çok tanıdık geliyor, ama sonra biz bu hataları hiç yapmamışız, yapmazmışız gibi onların budalalıklarına, şaşkınlıklarına gülüyoruz.

Ayrılık; budalalık ve uyumsuzluklar üzerine kurulu, çok sıradan olanın içindeki tuhaflığa büyüteç tutan, izleyicisini şaşırtan, kucaklayan, onun zekasını önemseyen bir komedi. Sevinç Erbulak ve Fırat Tanış’ın muhteşem performanslarıyla bambaşka bir yere taşıdığı oyun, bu mizah büyütecinden kendi hayatımızı gözleme imkanı veriyor: Her şeyi o kadar çok konuşuyor ve tartışıyoruz ki, ağız tadıyla bir omlet bile yiyemiyoruz.

Sahne tasarımını Başak Özdoğan’ın, ışık tasarımını Emrah Sürücü’nün, müziklerini Ebruli Muharrem’in, afişini Emre Duygu’nun yaptığı Ayrılık’ın fotoğraflarını ise Dilan Bozyel çekti.

Sezonun en iddialı komedisi Ayrılık 29 Ocak 2017, Pazar günü saat 16:00’da Profilo Kültür Merkezi’nde, 2 Şubat 2017, Perşembe akşamı 20:30’da ise Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelenecek.

 

 

Paylaş