Kadıköy Belediyesi, Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında doğayı odağına alan tüm bileşenleri Kadıköy Çevre Festivali’nde bir araya getiriyor. 26 – 28 Mayıs 2017 tarihleri arasında Selamiçeşme Özgürlük Parkı’nda gerçekleşecek olan festivalin teması “Kentte Ekolojik Yaşam” olacak.

Değerli akademisyenlerin, demokratik kitle örgütlerinin, sivil toplum kuruluşlarının, platform ve sivil inisiyatiflerin katılımları ile gerçekleştirilecek festivalde, doğayı korumak için emek veren tüm bileşenler bir arada yer alacak ve ekolojik yaşama dair fikir ve deneyimlerini ziyaretçilerle paylaşacak.

Söyleşi, yeşil etkinlik alanı, stant, atölye, sergi, tiyatro ve konser alanlarının yer alacağı festival her yaştan ziyaretçiye açık.

Plastik şişe vb. ürünlerin girişinin engelleneceği ve fosil yakıt kaynaklı ürünlerin kullanımının azaltımına yönelik mesajların verileceği festivalde sağlıklı malzemelerin kullanımına dikkat çekilecek ve bu adımdan yola çıkarak ziyaretçilere sürpriz hediyeler takdim edilecektir.

Kadıköy Çevre Festivali’nde, çevreye emek veren her yaş grubu için bez torba yapımı, solucanla kompost üretimi, camın geri dönüşümü temalı gün boyu süren atölyeler ile tohum topu yapım atölyesi, tohum takası ve takas şenliği gibi belirlenen program çerçevesinde düzenlenecek atölyeler; drama eşliğinde kitap okumalar, oyunlar, yarışmalar ile çevre temalı tiyatrolar ve cumartesi akşamı gerçekleştirilecek olan Yeni Türkü Konseri yer alacak.

Çevre Festivali için Bostancı Gösteri Merkezi ve Haldun Taner Sahnesi Önünden “11.00, 12.00, 14.00 ve 16.00” saatlerinde ring seferleri düzenlenecek.

Paylaş