Arjantinli devrimci Ernesto Che Guevara’nın oğlu ve beş çocuğundan biri olan Camilo Guevara March‘ın TABÙ isimli sergisi 26 Ekim – 3 Aralık tarihleri arasında Piramid Sanat’ta gezilebilecek.

Camilo Guevara, fotoğraf ve enstalasyonlardan oluşan sergisinde kadın bedeninin ve kimliğinin gizemini irdeliyor. İstanbul’da gerçekleşecek ilk sergiden sonra, birçok ülkede de bu işler sergilenmeye devam edecek.

camillo_tabu

Sergi kapsamında ayrıca Camilo Guevara’nın katılımıyla bir panel gerçekleşecek. 29 Ekim günü saat 16:00’da başlayacak olan panel, yine Piramid Sanat’ta takip edilebilir.

Camilo Guevara March kimdir?

Arjantinli devrimci Che Guevara’nın oğlu ve beş çocuğundan biri olan Camilo, 1962 yılında Havana’da doğdu. Adını, Küba Devrimi’nin Fidel Castro ve Che Guevara ile beraber, en önemli üç isminden biri olan ve Devrim’in gerçekleştiği 1959 yılında bir uçak kazasında ölen Camilo Cienfuegos’dan aldı.

Avukatlık eğitimi alan Camilo Guevara, fotoğrafçılığa artarak özel bir ilgi duydu. Aralarında Avusturya, Arjantin, Dominik Cumhuriyeti, Küba ve İtalya’nın da bulunduğu 7 kişisel sergi açtı; 7 grup sergisine katıldı. Havana’da Che Merkezi’nin önde gelen yöneticilerinden biri.

Paylaş