Alternatif müziğin özel seslerinden biri olan Ceylan Ertem‘in yeni albümü kapağından ismine kadar sanat dolu. Yine de Amin isimli albüm adını Sinem Sal’ın aynı adlı şiir kitabından alıyor. Yine de Amin‘in kapak resmi ise ünlü sanatçı Taner Ceylan’dan…
Bir yanıyla hayata gülümseyen ve umutla tutunan; diğer yanıyla acıları, yalnızlıkları, korkuları taşıyan ve hiçbir zaman susmayan, durmayan, cesaretle yürüyenlerin dili ve sesi Yine de Amin.

Ceylan Ertem’in prodüktörlüğünü üstlendiği, 11 şarkı ve 1 remix ile toplam 12 şarkıdan oluşan albümün kayıtları 2016 Kasım ayı içinde, Gaziantep’teki Gaziantep Üniversitesi’ne ait Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nin konser salonunda canlı çalınarak gerçekleştirildi. Volkan Öktem, Alp Ersönmez, Adem Gülşen, İstanbul Strings gibi Türkiye’nin birbirinden yetenekli müzisyenlerinden kurulu 25 kişilik kadro Gaziantep’teki konser salonunda 5 gün boyunca Yine de Amin‘in oluşmasında emek verdi.

Yine de Amin‘in aranjörleri arasında birbirinden değerli isimlerin katkıları da büyük önem taşıyor. Cenk Erdoğan, Can Güngör, Cihan Mürtezaoğlu, Steven Kamperman ve Tunç Çakır’ın aranjeleri yaptığı albümün miksleri Berk Kula, mastering’i Alex Psaroudakis tarafından hazırlandı.

Bu beşinci stüdyo albümünde, albüm fotoğrafları için Aytekin Yalçın’ın objektifinin karşısına geçen Ceylan Ertem’in albüm kapak görseli ise ünlü Türk ressam Taner Ceylan’ın 2012 yılına ait “Ten Kafesi (Cage of Flesh)”  ismini verdiği tuval üzerine yağlıboya eseri oldu.

“Amansız Gücenik” albümünde Ceylan Ertem’ e orjinal bir şarkı olan “Kahroloji”yi  ve eski bir şarkısı olan “El Adamı”nı hediye eden Yıldız Tilbe, “Yine de Amin”de de yepyeni bir  şarkısını armağan ederek bu çok sevgi ve ilgi gören Ertem-Tilbe birlikteliğinin devamını sağlamış oldu. Albümde “Hiçbir Şeyimsin” adlı şarkının Tunç Çakır tarafından hazırlanan remix versiyonu da yer alıyor.

Albümün bir diğer sürprizi ise “Esmer” ve “Kovdum” isimleri ile albümde yer alan iki şarkının, Türk pop müziğinin başarılı şarkı yazarı ve yorumcusu Sıla imzası taşıyor olması. Sözü ve bestesiyle Sıla’nın duygulu kaleminden dökülenler, Ceylan Ertem’in özel yorumuyla dinleyiciyle buluşuyor.

Yine de Amin, bugün tüm dijital platformlarda ve müzik marketlerde. Ayrıca albümün çıkış şarkısı olan sözü Ceylan Ertem bestesi Ceylan Ertem ve Cenk Erdoğan imzası taşıyan “Efsunlu Dünya”nın klibi de yakında sanatçının Vevo kanalında ve tüm müzik kanallarında…

18 Şubat’ta Yine de Amin albümünün konserlerine İzmir Container’de başlayacak sanatçı, 21-22 Şubat tarihlerinde Babylon’da dinleyiciyle buluşacak.

Paylaş