40’lı yaşlarına merdiven dayamış bir kadının, anne olup olmamakla, dünyaya bir türlü ayak uyduramamakla ilgili git gellerini mizahi bir dille anlatan oyun bir yandan da sorguluyor; Topuklu Terlik Süt Yapar mı? AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu’nun yeni sezon oyunu Topuklu Terlik Süt Yapar; 25 Şubat Cumartesi ve 26 Şubat Pazar akşamı İstanbullu tiyatro severlerle buluşuyor.

Yeşim Koçak, Durul Bazan, Ali İl, Füsun Kostak, İpek Türktan Kaynak ve Mert Aykul’un rol aldığı  Topuklu Terlik Süt Yapar, Figen Şakacı’nın Pala Hayriye romanında yer alan Pişti hikâyesinden tiyatroya uyarlandı. Yönetmenliğini Görkem Şarkan’ın üstlendiği oyunda, 40’lı yaşlarına merdiven dayamış, cinsiyet rolleriyle benliği arasında sıkışmış bir kadının, anne olup olmamakla, dünyaya bir türlü ayak uyduramamakla ilgili git gellerini mizahi bir dille anlatıyor.

Topuklu Terlik Süt Yapar, 25 Şubat 2017, Cumartesi akşamı Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde ve 26 Şubat 2017, Pazar akşamı Mall of İstanbul Moi Sahne’de izlenebilir. Başlama saati 20:30 olan oyunlara ait biletler; Biletix’ten ve oyunun sahneleneceği salonların gişesinden temin edilebilir.

Paylaş