How I Met Your Mother dizisiyle tanıdığımız aktör Jason Segel‘ın, Kirsten Miller ile birlikte yazdıkları Otherworld romanı Dex Kitap etiketiyle raflarda. Taylan Taftaf tarafından Türkçeye çevirilen Otherworld, sanal gerçeklik konusuna odaklanan bilimkurgu/macera türünde bir roman ve Dex Kitap’ın diğer kitapları gibi genç okur kitlesini hedef alıyor.

En son teknoloji aparatlarla oynanan Otherworld, katılanlar için bir oyundan çok daha fazlasını ifade ediyor ve gerçek hayatta yapamadıklarını özgürce ve kendi tasarladıkları bedenlerde yapabilecekleri bir alternatif sunuyor. Tüm duyu organlarıyla hissedebilecekleri, hatta daha da ötesini duyumsayabilecekleri bu evren, oynayanlar için bir bağımlılık halini alıyor. Peki Otwerworld gerçekten bir cennet mi, yoksa onu tasarlayan Şirket’in başka planları mı var?

arka kapak

Yepyeni bir dünya bu. Bir monitörle ya da kontrol tuşlarıyla kısıtlanmadığın bir dünya. Yalnızca görmek ya da duymakla kalmadığın; dokunduğun, kokladığın, tat aldığın bir gerçeklik… Uyulacak yasalar ya da itaat etmek zorunda bırakıldığın kurallar olmaksızın, tüm arzularını yaşayabileceğin mükemmel bir hayat…

How I Met Your Mother dizisinin başarılı aktörü Jason Segel ve Kirsten Miller’den gerçek ile sanal dünyanın yer değiştirdiği, -bir- Şirket ’in komplosuna tutsak edilen bedenlerin gerçeği aradığı bir roman. Bağımlısı olacak, hiç bitmesin isteyeceksin.

Geleceğe adım atmaya, bedenini geride bırakmaya hazır mısın?

Gerçekliğin öldüğü yere, Otherworld’e hoş geldin!

 

Paylaş