Baba Sahne’nin ilk oyunu AşkÖlsün, Günay Karacaoğlu’nun performansıyla trajikomik bir hayat hikayesini sahneye taşıyor. Murat İpek’in yazdığı, Barış Dinçel’in yönettiği kahkaha dolu tek kişilik “AşkÖlsün”, 29 Nisan Cumartesi akşamı ve 30 Nisan Pazar günü Baba Sahne’de!

Günay Karacaoğlu’nun tek kişilik performansıyla büyük beğeni topladığı “AşkÖlsün”; ünlü oyuncu Şevket Çoruh’un tamamen kendi yatırımıyla İstanbul’un kültür-sanat hayatına kazandırdığı Baba Sahne’nin ilk oyunu.

AşkÖlsün”; sevmek ve sevilmek üzerine kurgulanmış trajikomik bir hayat hikayesi. Kepçe kadar yüreğiyle, kaşık kadar haline bakmadan hayat denen bu kazanın altını üstüne getiren bir kadının hikayesi… Yaptığımız seçimler bize mi aittir yoksa bize dayatılanlar mıdır? Yağan yağmurun sevmekle, sahile vuran dalgaların aşkla, rüzgarda dalgalanan başak tarlalarının sevilmekle alakası var mıdır? Durup hatırlamak ya da hatırlayamamak nasıl karşılık bulur?

Murat İpek’in kaleme aldığı, Barış Dinçel’in yönettiği “AşkÖlsün” oyununun sahne ve kostüm tasarımı da Dinçel’in imzasını taşıyor. Müziklerini Çiğdem Erken’in hazırladığı oyunun ışık tasarımı Yakup Çartık’a ait.

Paylaş