Kısa film türünde Türkiye’nin en önemli organizasyonlarından biri olan Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’nin 18.’cisi 7 Kasım’da başlıyor. 12 Kasım’a kadar sürecek olan festival filmleri Alsancak Fransız Kültür Merkezi, İzmir Sanat Merkezi ve üniversite salonlarında gösterilecek.

18. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali‘nin yarışma bölümlerinin jürileri birbirinden değerli isimlerden oluşuyor. Ulusal yarışma filmleri; senarist yönetmen Handan İpekçi, oyuncu Deniz Çakır, oyuncu akademisyen Ali Düşenkalkar, görüntü yönetmeni Aytekin Çakmakçı, cast direktörü Harika Uygur ve film editörü, kurgucu Aziz İmamoğlu tarafından değerlendirilecek.

Uluslararası yarışma filmlerini değerlendirecek olan jüri üyeleri ise şöyle; Macar Film yapımcısı András Muhi, yönetmen ve akademisyen Alev Fatoş Parsa, yönetmen ve akademisyen Sali Saliji – Sallini ve sinema yazarı ve eğitmen Murat Tolga Şen.

Festivalde ayrıca, yarışacak belgesel filmleri de akademisyen, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Radyo – TV ve Sinema bölüm başkanı Prof. Dr. Dilek Takımcı, ödüllü belgesel yönetmeni ve görüntü yönetmeni Tahsin İşbilen ile belgesel yapımcısı, yönetmeni ve fotoğraf sanatçısı Haluk Koçoğlu tarafından değerlendirilecek.

18. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali’nin programını buradan görebilirsiniz.

Paylaş